З
м
і
с
т
Ванака
Ванака стоїть на берегах однойменного озера на Південному острові Нової Зеландії. І це Мекка для любителів активного відпочинку (і не тільки для любителів, а й для професіоналів). Ніде в іншому місці країни ви не знайдете такої великої кількості можливостей для занять різними видами спорту. Ванака є самодостатнім курортом, а в якості бази для далеких вилазок підходить дуже добре: зокрема, це містечко - ворота в національний парк гори Еспірінг.
Три речі, які потрібно зробити в Ванака:
- Заглянути у кынотеатр з величезною ысторыэю - «Синема-Парадіс», щоб сфотографуватися в ретро-автомобілі і розслабитися на дивані в домашній ретро-обстановці, дивлячись кіно і попиваючи гарячий шоколад.
- Зфотографуватися на фоні ваеличезної руки біля туристичного інформаційного центру озера Ванака.
- Поплавати по озеру Хавеа, яке знамените своїм синьо-зеленим кольором.
Веллінгтон
Велика бухта Тара, Понеке, Голова риби Мауї, Місто вітрів, Веллівуд, Столиця-бухта. Всі ці назви, дані новозеландській столиці місцевим населенням і туристами, якнайкраще характеризують овіяний вітрами Веллінгтон. Обрамлений смарагдовими лісовими масивами, він, подібно діаманту, вражає грою своїх граней. Веллінгтон - столиця Нової Зеландії і друге за чисельністю населення місто країни. Веллінгтон названий на честь Артура Уелслі, 1-го герцога Веллінгтон, видатного британського полководця, переможця при Ватерлоо, прем'єр-міністра Великобританії.
Гамільтон
Гамільтон - затишне містечко на берегах річки Вайкато, розташоване в серці однойменного регіону на Північному острові Нової Зеландії. Не можна сказати, що тут можна знайти якісь видатні розваги - місто і околиці цілком можна досліджувати за пару днів - проте це місце добре підходить для того, щоб відчути просте, тихе і розмірене життя новозеландської глибинки, наприклад, погуляти в фантастично красивих садах і оглянути картину новозеландських рівнин з повітряної кулі.
Головні шопінг-місця Гамільтона - Вікторія-стріт з розташованими по обидва боки бутиками відомих і локальних марок і молл Downtown Plaza, обидва - в самому центрі міста. Тут можна придбати якісний одяг з натуральних тканин, вироби з вовни, взуття та аксесуари. Зверніть також увагу на картинні галереї - в них трапляються дуже непогані роботи місцевих художників за розумними цінами.
Данідін
Багато з тих, хто дивився знамениту екранізацію епопеї Толкіна «Володар кілець», дивлячись на казкові пейзажі, які проходили перед очима, зітхали: «Де ж це така краса, невже на землі є подібне місце?» Відповідь ствердна - таке місце є, і називається воно Нова Зеландія, саме там і знімався великий фільм. Два великих острови - Північний і Південний - складають основу країни, Данідін знаходиться на Південному острові, в його східній частині, на півострові Отаго. Населення в 116,5 тис. жителів робить Данідін п'ятим за величиною містом країни і другим за чисельністю на Південному острові. Дивовижна природа - море, зелені пагорби, що переходять в нескінченну низку блакитних гір, чисте морське повітря, ось те головне, що приваблює сюди туристів. Але не треба думати, що в порівняно молодому місті (перше поселення Такера виникло тут в 30-х роках 19 століття, а офіційна історія починається з 1848 р.) нічого подивитися. Чудові пам'ятники архітектури вікторіанської епохи, сучасні будівлі, два університети, найкрутіша вулиця світу - ось далеко не повний перелік того, що може запропонувати місто своїм вимогливим гостям. Але, звичайно, головна «приманка для туристів» тут - казково красивиа затока Мілфорд-Саунд в 260 км від міста.
Інверкаргілл
Інверкаргілл - саме південне місто в Новій Зеландії (і одине з самих південних в світі). По суті своїй Інверкаргілл - обслуговуюча станція для ферм південних рівнин. Правда, тут є широкі привільні вулиці і столітні будинки, які дають туристу унікальне почуття подорожі в часі, в ті далекі дні, коли бізнес був куди як більш спокійним заняттям, ніж зараз.
Перші європейці з'явилися в тутешніх місцях в середині 19 століття. Майже відразу ж у Отаго був виявлений мерзенний метал, і почалася золота лихоманка. Чисельність населення регіону різко підскочила, відкрився порт в Блаффі, а Інверкаргілл став рости. Тим часом золото-золотом, а бідняки і невдачливі старателі або подавалися на північ, або намагалися налагодити життя тут, заводячи ферми. У 1880-х тут вже щосили виробляли сир і масло.
Чотири речі, які потрібно зробити в інверкаргілл:
- Увечері помилуватися великою червоною водонапірною баштою на фоні заходу сонця.
- Сфотографувати міську скульптуру - величезнурозкриту парасольку.
- Знайти Портер'c Лодж - симпатичний котедж, який вважається найстарішим збереженим в місті. Він був побудований в 1866 р
- Відправитися в Слоуп-Пойнт, щоб постояти у альтернативного вказівного знаку «Екватор наліво, Південний полюс направо».
Квінстаун
Квінстаун - головний туристичний центр Нової Зеландії. Тут знайдуть, чим себе зайняти любителі екстриму, еко-туристи і прості «екскурсійники» (якщо термін «прості» взагалі можна вжити до Нової Зеландії). Саме містечко досить приємне, радує великою кількістю барів і ресторанів, симпатичною гаванню і цікавими магазинами.
Три речі, які варто зробити в Квінстауні
- Сміливо забратися на атракціон Luge ride, який представляє собою 800-метрову бетонну трасу-трамплін для спускання з гори спеціальних триколісних картів - «люж».
- Організувати пікнік недалеко від Виноградної Ферми Мангольд (Chard Farm Vineyard), головним частуванням якого стане дуже смачне вино, придбане в сусідніх пагорбах.
- Досягти в каньйоні Шкіпера Точки Маорі (Маорі-Поінт), в якій, якщо вірити історії, два маорійських шахтаря в 1862 році знайшли золото. Що вам варто копнути - раптом золотошукачі були неуважними!
Нельсон
Нельсон - друге найстаріше місто країни і найстаріше на Південному острові. Воно знаходиться в регіоні, який часто називають Тасманією Нельсона або «вершиною Півдня». Насправді, по довготі це лише трохи північніше Веллінгтона. При цьому місто вважається офіційно «географічним центром Нової Зеландії». Мало того, зазвичай місто виявляється і самим сонячним на Південному острові: рік від року Нельсону в середньому дістається більше 2500 годин сонячного світла.
Перші маорійські поселення в цих місцях з'явилися близько 700 років тому, хоча в околицях були знайдені свідчення і більш ранніх. Набіги північних племен швидко знищили місцеве населення, а в 1841 році тут влаштувалася колонія, закладена новозеландською компанією. Цікаво, що істотну частину від перших поселенців склали іммігранти з Німеччини.
Окленд
Окленд - найбільше місто Нової Зеландії. Географічно та адміністративно ділиться на: Окленд-Сіті - центральна і найбільш урбанізована частина міста, Норт-Шор-Сіті, Манукало-Сіті, Уаітакере-Сіті, райони Папакура, Родні і Франклін.
Окленд - одне з небагатьох міст світу, яке має вихід до двох бухт, які належать до різних морів. Береги цих бухт з'єднані між собою декількома мостами: Оклендського (Auckland Harbour Bridge) і Манукало (по ньому проходить дорога, що з'єднує центральну частину міста з Міжнародним Аеропортом Окленда).
Кілька островів, розташованих в акваторії затоки Хаураки, управляються адміністрацією Центрального Окленда, хоча офіційно їх територія не входить в територію Великого Окленда. Ці численні дрібні острови, розкидані навколо міста, використовуються в основному в якості природних заповідників і місць відпочинку.
Роторуа
Оточене 11 великими озерами містечко Роторуа (Rotorua) примостилося на березі найбільшого з них - озера Роторуа. Мовою маорі повна назва міста звучить як Ті-Роторуа-нуи-а-Кауматамомоі.
На берегах річки Пуаренга розкинувся заповідник Вакареварева, де можна побачити гейзер Похуту («вибух», висота до 30 м) і десятиметровий Принс-оф-Вейлз-Фeзерс. Тут кожен день дають безкоштовну виставу для туристів - національні пісні і танці маорі.
Таупо
Таупо - «адреналінова столиця» Північного острова архіпелагу Нова Зеландія, розташована на березі однойменного озера (Lake Taupō). Тут гостям пропонується більше «активно зробити», ніж «пасивно подивитися». Звичайно, пам'яток тут чимало, і в основному це природна краса, проте список розваг різного ступеня екстремальності значно ширший. Особлива увага тут приділяється занурення в небозвід: від панорамних польотів над мальовничими околицями до скайдайвинга і банджи-джампінгу.
Тімару
Тімару розташований на Південному острові Нової Зеландії. За закордонним поняттям це місто можна назвати нудним, але це буде не зовсім справедливо. Тут є кілька цікавих музеїв, симпатична «пьяцца» - площа на березі з дивовижними видами на популярну затоку Керолайн із засніженими вершинами на задньому плані і безліччю кафе, барів і ресторанів під боком. А в околицях можна досхочу кататися на гірських і шосейних велосипедах, ходити в походи з ночівлями, займатися рафтингом і каякингом на знаменитій річці Рангітата, грати в гольф, кататися на лижах і навіть полювати на оленів, валлабі і кабанів.
Три речі, які потрібно зробити в Тімару:
- Повеселитися в новому аквацентрі «Caroline Bay Trust Aoraki Centre» з водними гірками, парилками, спа, сауною і фітнесом.
- Сфотографуватися з бронзовим капітаном Кейном і дізнатися історію його життя. Бородатий капітан сидить на ящику біля туристичного інформаційного центру, тримаючи на колінах підзорну трубу.
- З'їздити в Плезант-Пойнт і у тамтешньому музеї подивитися на єдине збережене в світі рейкове авто.
Хоббітон
Все почалося з того, що режисер і продюсер Пітер Джексон подорожував по Північному острову в Новій Зеландії. Він шукав підходяще місце для зйомок свого нового проекту. Облітаючи місцевість на вертольоті, Пітер запримітив ферму під назвою Александер. Господарі ферми - брати Александер - жили і працювали тут починаючи з 1978 р. Варто відзначити, що в їхньому володінні на той момент були 1250 овець і 300 бичків-ангусів. Господарство приносило гарний прибуток, і Александер не збиралися нічого міняти в своєму житті. Однак знайомство з режисером перевернуло все з ніг на голову. Сімейство заразилося ідеєю створення Хоббітона і погодилося на будівництво незвичайного села. Роботи по перебудові овечої ферми почалися вже в 1999 р. На створення декорацій пішов майже рік! В цілому тут працювали понад 400 осіб.
У підсумку на місці колишньої вівчарської ферми з'явилися 44 хоббітських будинки, млин, арочний міст, паб «Зелений дракон» і навіть звивисті вулиці. По завершенні знімального процесу Хоббітона не стали демонтувати, а залишили все як є. Господарі ферми настільки перейнялися ідеями Толкієна, що вирішили зберегти незвичайність казкового села для туристів. Правда, з умовою, що екскурсоводи звільнять їх від постійних розпитувань відвідувачів.
У Хоббітона щодня проходять екскурсії. Подивитися можна абсолютно всі місцеві визначні пам'ятки. Єдине - не можна потрапити всередину хоббітських будиночків. А ось перекусити і випити пива в знаменитому трактирі «Зелений дракон» - запросто. Не забудьте взяти з собою фотоапарат, Хоббітона - відмінне місце для кумедних фотосесій. До речі, всім туристам роздають корм для ручних овечок. Крім того, тут дозволяється годувати молоком зовсім маленьких ягнят.