Мінськ
Історія Мінська наче віддзеркалює історію Білорусії. Вперше згадується в «Повісті временних літ» в 1067 р він, незважаючи на важку долю, зберіг дух культурного міста, цінує своє минуле і впевнено йде в майбутнє.
Мінськ переживав епохи розквіту і занепаду, був і багатою столицею князівства, і позаштатним губернським містом. Ураганами проносилися по ньому війни, змінюючи до невпізнання абсолютно все: від архітектури до національного складу жителів. Прогулюючись по Мінську, можна тільки дивуватися тому, що всього 100 років тому на місці величного проспекту Незалежності перебувала вузенька вуличка з невеликими витонченими прибутковими будинками, а вздовж сьогоднішньої вулиці Немиті текла однойменна річка.
Сьогоднішній Мінськ - найбільше місто Білорусії, яке щорічно відвідують десятки тисяч туристів. Незважаючи на молодість архітектури, тут є на що подивитися.
Гомель
У Гомелі є, як мінімум, дві дивовижні пам'ятки: старообрядницька церква і пам'ятники. Церква - єдина в своєму роді у всій Білорусі. Вона пережила царську і радянську владу, а також захоплення країни фашистськими військами. Сьогодні вона продовжує роботу і приймає прихожан. А пам'ятники часом виглядають як насмішка над гостями міста. Тільки захочеш покласти квіти до постаменту Леніна, як натрапиш на Залізну людини або Буратіно. А є один пам'ятник, який просить прикурити.
Брест
Брест - затишне, доглянуте місто на південному заході Білорусі, обласний центр, що активно розвивається, і насиченим культурним життям. Воно стоїть на перетині двох річок - Мухавца і Західного Бугу, звідси рукою подати і до Польщі, і до України. Перша згадка про дерев'яний міст Берестя датується 1019 р. назвою він зобов'язаний не те березової корі бересті, не те бересту - виду в'яза.
За століття існування Брест не раз міняв власників, зазнавав нападів і поставав із руїн. Свідки героїчного минулого - велична Брестська фортеця, вікові дерева розкинулася неподалік Біловезької пущі і багато інших визначних пам'яток міста і околиць. Брест з його чарівними середньовічними вуличками і мальовничими набережними, польськими костелами і православними церквами, затишними кафе і історичними музеями - ідеальне місце для спокійного відпочинку далеко від шуму, смогу і метушні.
Могильов
Якщо проводити змагання по щільності населення серед міст Білорусі, то бронзову медаль за почесне третє місце офіційно дістанеться Могильову. Цей великий обласний центр, столиця однойменної області, веде свою історію з 13 ст. У різні часи кількість його жителів то скорочувалася після воєн, то збільшувалася, коли негаразди відступали. А в наш час число людей на вулицях Могильова стає більше у вихідні дні, свята і в сезон відпусток за рахунок туристів, які їдуть в це білоруське місто на чотирьох річках.
Гродно
Мальовнича річка Німан протікає по території Росії, Литви та Білорусі. Безліч міст розкинулося на її берегах. І одне з них - Гродно, розташоване майже на самому кордоні з Польщею і Литвою. Відомий ще з часів «Слова о полку Ігоревім», він завжди був великим центром торгівлі, ремесел, мистецтв; побував і столицею князівств, і обласним центром. Зараз Гродно також є адміністративним центром області, важливою точкою перетину транспортних шляхів і цікавим туристичним об'єктом.